Ünnepi, kibővített kuratóriumi ülés Kovács Máté születésének 113. évfordulója alkalmából

A Kovács Máté Alapítvány névadója születésnapjának 113. évfordulója alkalmából 2019. november 11-én 14 órai kezdettel ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti Kistermében.

Az ülésen Dr. Tóth Gyula elnök bevezető gondolatai után előadást tartott Az év fiatal könyvtárosa pályázat idei alapítványi különdíjasa, Farkas Edit, és a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Könyvtártudományi Szekció alapítványi különdíjasa, Treszkai Anett.

Az eseményen nyolcadszor került sor a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására. Az emlékplakettet Dr. Suppné Dr. Tarnay Györgyi kapta. (Interjú a kitüntetettel a Kilencben az élet blogon. Az interjú készítője: Dömsödy Andrea)

Laudáció (Pergéné Szabó Enikő)

A kitüntetett gondolatai Kovács Mátéról

Láng Klára fotói