Ünnepi, kibővített kuratóriumi ülés Kovács Máté születésének 116. és halálának 50. évfordulója alkalmából

A Kovács Máté Alapítvány névadója születésének 116. és halálának 50. évfordulója alkalmából 2022. november 14-én 14 órai kezdettel ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti Konferenciatermében. Az ülésen Hangodi Ágnes és Bartos Éva bevezetője után Egy ma is élő hagyomány: a Nyitott napok rendezvénysorozat címmel előadást tartott Dr. Bibor Máté kuratóriumi tag, az ELTE BTK KITI adjunktusa.

Híd a kamaszokhoz címmel bemutatta nyertes dolgozatát Az év fiatal könyvtárosa pályázat 2022.évi díjazottja, Kajári Katalin, a Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ ifjúsági könyvtárosa.

Harmadik alkalommal került sor az Alapítvány Nívódíjának átadására, a díjazott, Dr. Csík Tibor, az ELTE BTK KITI egyetemi adjunktusa Könyvtárak a digitális világban címmel tartott előadást.

A Könyvtárostanárok Egyesülete által idén alapított Kovács Máté Alapítvány Nívódíjának Iskolai könyvtári különdíját Arany-Nagy Zsuzsanna, a Szent-Györgyi Albert Általános Iskola és Gimnázium könyvtárostanára kapta, előadását A köz-és iskolai könyvtárak oktatási és nevelési szerepének erősödése címmel tartotta meg.

Az Alapítvány kuratóriuma tizedik alkalommal ítélte oda a Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakettet, a díjazott Dér Mária. A díjazott laudációját Pogányné Dr. Rózsa Gabriella készítette és olvasta fel. Elhangzott a díjazott válasza is.

Láng Klára fotói.