Koszorúzási ünnepség Hajdúszoboszlón

Kovács Máté 111. születésnapja alkalmából 2017. november 11-én Hajdúszoboszlón ünnepség keretében került sor a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár falán található emléktábla megkoszorúzására.

A Kovács Máté Alapítványt a névadó gyermekei, Dr. Kovács Ilona és Dr. Kovács Máté képviselték.

Az ünnepségen elhangzott megemlékezés szövege a hajdúszoboszlói Szókimondó 2017. évi 12. számában jelent meg.

Az ünnepség fotói

A Kovács Máté Alapítvány névadója születésnapjának 111. évfordulója alkalmából 2017. november 13-án 14 órai kezdettel ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti Kistermében.

Az ülésen előadást tartott Az év fiatal könyvtárosa pályázat idei alapítványi különdíjasa, Mészáros Kornélia.

Az eseményen hatodszor került sor a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására. Az emlékplakettet, amelyet az Alapítvány elnökétől az Intézet igazgatója, Lengyelné Dr. Molnár Tünde vett át, az Eszterházy Károly Egyetem Pedagógiai Kar Egri Campus Médiainformatika Intézet kapta.

Az eseményen bemutatásra került a Kovács Máté életéről szóló dokumentumfilm.

Laudáció (Dr. Bartos Éva)

A kitüntetett intézmény vezetőjének gondolatai (Lengyelné Dr. Molnár Tünde)

Az ünnepség fotói (készítette: Láng Klára, MTA KIK)

Vándorkiállítás Kovács Máté életéről és munkásságáról a DE Egyetemi és Nemzeti Könyvtárban

A Debreceni Egyetem könyvtárának egykori igazgatója, Kovács Máté életútját bemutató vándorkiállítás nyílt 2017. október 16-án a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár előterében, a Főépületben.

Az év fiatal könyvtárosa 2017 különdíj átadása

Az idei évben a miskolci vándorgyűlés keretei között került sor a Kovács Máté Alapítvány által felajánlott Az év fiatal könyvtárosa különdíj átadására. A díjat Mészáros Kornélia, a budapesti Evangélikus Hittudományi Egyetem  Könyvtárának vezetője kapta. A pályázatra beadott dolgozatának címe: Megőrzés és megosztás egyházi környezetben. A Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) gyűjteményeinek digitalizálási projektje a reformáció kezdetének 500. évfordulójára készülve.

A pályamunka szövege

Fotók: II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár

A díjazottat méltatta az EKE Hírlevél 2017/3. száma (28. p.).

Megjelent Az év fiatal könyvtárosa díj pályázati felhívása

A Magyar Könyvtárosok Egyesületének honlapján már elérhető Az Év fiatal könyvtárosa 2017. pályázat kiírása. A kiírás szerint - a korábbi évekhez hasonlóan - arra érdemes pályázó esetén a Kovács Máté Alapítvány anyagi támogatásával az Év fiatal könyvtárosa díj különdíja is kiadható.