dokumentumfilm

A Kovács Mátéról készült dokumentumfilm vetítése Nyíregyházán

2020. szeptember 28-án a MKE Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szervezete ünnepi ülésen emlékezett meg a Könyvtárosok Világnapjáról. Az ülés szakmai programjának keretében Dr. Bényei Miklós felvezető gondolatai után a résztvevők megtekintették „A jelen a múltból merít” című, Kovács Máté életútjáról szóló filmet.

Az eseményről tudósítás jelent meg a Könyvtárvilág webmagazin 2020. évi 5. számában.

A Kovács Máté Alapítvány névadója születésnapjának 111. évfordulója alkalmából 2017. november 13-án 14 órai kezdettel ünnepi, kibővített kuratóriumi ülést tartott a MTA Könyvtár és Információs Központ II. emeleti Kistermében.

Az ülésen előadást tartott Az év fiatal könyvtárosa pályázat idei alapítványi különdíjasa, Mészáros Kornélia.

Az eseményen hatodszor került sor a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására. Az emlékplakettet, amelyet az Alapítvány elnökétől az Intézet igazgatója, Lengyelné Dr. Molnár Tünde vett át, az Eszterházy Károly Egyetem Pedagógiai Kar Egri Campus Médiainformatika Intézet kapta.

Az eseményen bemutatásra került a Kovács Máté életéről szóló dokumentumfilm.

Laudáció (Dr. Bartos Éva)

A kitüntetett intézmény vezetőjének gondolatai (Lengyelné Dr. Molnár Tünde)

Az ünnepség fotói (készítette: Láng Klára, MTA KIK)

Emléknap Kovács Máté születésének 110. évfordulója tiszteletére

2016. november 11-én a Kovács Máté Alapítvány és hajdúszoboszlói Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár emléknapot szervezett Kovács Máté születésének 110. évfordulója tiszteletére

Az emlékülés előadásai:

Dr. Tóth Gyula: Kovács Máté könyvtárelméleti törekvései (előadás) (részletes tanulmány)

Dr Bényei Miklós: Kovács Máté és a Könyvtártudományi Tanulmányok (előadás)

Rózsa Dávid: A bibliológia Rózsa György munkásságában (http://real.mtak.hu/71014/1/RozsaD_MKsz_17_3_u.pdf)

Az eseményen ötödször került sor a 2012-ben alapított Kovács Máté emlékének ápolásáért elnevezésű emlékplakett átadására. Az emlékplakettet, amelyet az Alapítvány elnökétől az intézmény igazgatója, Berényiné Szilaj Ilona és a könyvtár vezetője, Juhász Ilona vett át, a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár kapta.

A Kovács Máté Alapítvány pályázati felhívása, 2014.

A Kovács Máté Alapítvány kuratóriuma továbbra is napirenden tartja a névadó munkásságának kutatását, feltárását és megismertetését. Kovács Máté szerteágazó és sokoldalú életművét távolról sem tekinthetjük feltártnak, hatalmas hagyatékában még számos kérdés kutatható.