Pályázati eredmények

A Kovács Máté Alapítvány kuratóriuma a 2010. évre kiírt oktatói pályázatok kategóriájában Sipos Anna Magdolna (PTE FEEK Könyvtártudományi Intézet, Pécs) "A könyvtári hálózat tehát a korszerű könyvtári munka nélkülözhtetlen lácszeme" Kovács Máté szerepe a magyar könyvtárügy szabályozásáról szóló 1956. évi 5. számú törvényerejű rendelet létrejöttében" című, és Czövek Zoltán (NYME Savaria Egyetemi Központ Bölcsészettudományi Kar, Szombathely) "Kovács Máté szerepe az egyetemi könyvtárosképzés létrehozásában és az 1952. évi minisztertanácsi határozatban" című dolgozatát jutalmazta. Az emléklapokkal kísért támogató ösztöndíjakat az Alapítvány kuratóriuma 2011. február végi kibővített ülésén adja át.